Poradna - Vitamíny a minerály

Připravujeme pro Vás znovuotevření poradny. Chcete-li se zapojit do odpovědí a zviditelnit se, kontaktujte nás zde.

Odpovědi v poradně budou označeny profilem a kontaktem na odpovídajícího. Na profilu bude přehledně uvedeno zaměření, specializace, pozitivní reference z poradny, kontaktní údaje atd. Profil bude možné upravovat a později z něj bude možné vytvořit profesní web.

Bude jen na Vás do kolika odpovědí v poradně se zapojíte. Vytvoření profilu Vás k ničemu nezavazuje. Hledáme primárne specialisty v oborech: Nutriční specialista, Fitness trenér, Lékař, Psycholog, Psychiatr, Kosmetička.

Jak na opary

Pravidelně každý měsíc se mi udělá na rtu opar a už nevím, jak se proti tomu bránit.

Odpovědi na otázku

Jakmile je virus jednou v těle, tak už se ho člověk nezbaví-tak mi to alespoň bylo řečeno. Opar se ukáže při oslabení imunity. Takže je dobré imunitu posílit. Vím o skvělých čistě bylinných produktech, které nemají žádné kontraindikace s léky a dost dobře imunitu posílí .Nám se doma též velice osvědčují při mnoha potížích.Když už se opar objeví, mažu ho gelem právě z řady těchto výrobků a je za 4 dny pryč i se strupem.Chcete-li je poznat blíže ozvěte se nejlépe přes skype : lenkakolacna82. Nebo mailem jjaayy@seznam.cz. Velice ráda vás s nimi seznámím
doplnit vitamíny skupiny B .
Skuste compeat
Ledovat a další rady najdete v babských radách.
vitamín B12
Mně pomáhá Maggi.
super jsou ty nálepky, během pár hodin je to pryč
používám propolis a bílou zubní pastu
Já na opary používám včelí vosk.
Pri prvých príznakoch začnite s cesnakovou kúrou. Denne zjedzte strúčik. Roztlačeným si potrite pľuzgieriky. Môžete tiež zmiešať rovnaké množstvo citrónovej šťavy a vody a naniesť na opar. Ak máte šťavu alebo gél z aloe, zmiešajte ho s trochou kurkumy (korenie) a zmes nanášajte na peru viackrát denne. Vysušuje, dezinfikuje a podporuje hojenie. Nezabudnite na čerstvé ovocie, najmä na citrusové plody. Často zlikvidujú začínajúci opar alebo zmiernia jeho prejavy.
Byla jsem u kožního, a ten mi dal mastičku. Poté se opar syce vysušil, jenže zčernal a měla jsem ho ještě týden. Pak se odloupl. Dobré je ho nechat zahojit, a nebo si v lékárně koupit náplast na opary Compeed. Compeed je noční-na noc a denní-na den. Cena jednoho bylení, kde je zhruba 10 náplastí, se pohybuje kolem 200 kč. Takže já doporučuji těch pár dní s oparem vydrřet:-). A také na opary pomáhá vitamín B.
doplňte B vitamíny
Mně pomáhá Maggi a pak jsou také dobré klasické krémy na opary, které prodávají v lékárně.
Doplňte vitamín B.
Posílit imunitní systém.
Já používám mastičku z konopí. A je dobrá i na afty. Jen je poněkud dražší, ale účinek je okamžitý
nelepší je droždí,,nebo pangamin
Ahoj, měl by pomoci vitamin B. A pak návštěva lékaře, rotože to vipadá na přemnožení virů, co za opary stojí. Aby se opary nezačaly dělat i na choulostivých místech...
dojít k lekaři a necvhat si provest stěr přímoz oparu jenekolik druhu viru ooparu od HSV i po zatim snad HSV 6 a dalsí viry jako zooster a podobně human pailoma virus a každý sde typicky projevuje na jiném míste a mí jiné projevy od bradavic přes vxyrustky na poihlavních organech afty v ústech opary na rtu až po pásávý výskyt nejčasteji v místech tčisel řes břihoa a neb v oblasti hrusníku přes bok dopředu nebo dozadu na žebrech , všechny výskyty jsou pometne velmi bolestibé a lečba se probásí pomocí antivirotik ruzncího yložení Zo¨virax herpesin Valltrex a podobne vacikloviry a dalsí antivirotika vetsinou společne s Antïbiotiky která iodstranují z tala vznike metabolity po rozpadu virových tel která by se mohla usazovat b ¨v jetrech edvinach i jinda , jednáí se o dlouhodovbou lečbu řídoive cca 1-2 mšěsice braní léků nepřetržite potom nové krevní odbery na porvzení výskytu apodobne možě pokračovaní v dalsí lečbe , vetsinoujde o chorobu která se jen zaléčí tk ab nepudobila probemy al virus je udajne stáleusazen v tele stejně jako bakterie borrelia ktará se nedá z tela vymítit al pouze senekd zapouzdříé a řeka na dalsí oslaveni imunitniho systemu a muže propuknout znovu
hlavně neolizovat ;) !! a koupit si značkovou mastičku, kterou doporučí lékař :)
Jako prevenci je vhodné užívat vitamín B 12. Při samotném výskytu oparu je dobré přísun tohoto vitamínu ještě zvýšit. Tělo bychom měli také dostatečně zásobovat vitamínem C a zinkem. Posilují imunitní systém a působí antivirově. Vhodné je také užívat vitamín E, který urychluje léčbu. Olej z tobolek vitamínu E je možné aplikovat i přímo na puchýřky. Většina volně dostupných léků, mastí na opary, má největší účinek pouze v počátečním stádiu nemoci. Mezi oblíbené přípravky patří zejména Herpesin, který obsahuje antivirotikum (virostatikum) – acyklovir. Pokud se již vytvořily puchýřky, snažíme se je vysušovat pomocí antiseptického roztoku nebo pastou s antiseptikem. Oblíbené je používání přírodního oleje z čajovníku - tea tree. Dbáme zejména na to, aby se nám do postiženého místa nedostala bakteriální infekce. Infikuje-li se ložisko bakteriemi, puchýřky se zkalí a pokryjí se žlutavou, mokvajícím vrstvou a okolí zarudne.
Já si na opar máznu trochu zubní pasty, krásně to vydezinfikuje a opar zmizí za pá dnů bez jizvičky. Důležitou prevencí je hlavně hygiena, především čisté ruce při doteku se rty, při jídle aj.
Dlouhodobá obrana je posílení imunitnío systému zinkovými mastmi. Puchýře se vysuší různými lihovými roztoky a běžnými zásypy.
Osobne mam velmi dobrou zkusenost s gelem Viru-Merz. http://www.lekynainternetu.cz/p/viru-merz-gel-2g/
vyborna je naplast compeed....opar skryje a zaroven leci
Jako 1. pomoc dávam zubni pastu
Cytosan mast
taky na ně trpím a zatím se mi osvědčila pouze mastička od Oriflame,opar do max.3 dnů zmizel,pokud jsem začala mazat včas,tak ani moc nevylezl
Nestresovat se a když už je opar na světě, tak protivirotická mast, která průběh zklidní. Nedoporučuju pastu ta ztvrdne a pak to bolí jako čert, nevím který..... to vymyslel. Asi ten co opar nikdy neměl.
Já myslím, že na opar pomáhá hlavně doplnit vitamíny skupiny B. Třeba B-Komplex.